Preskúmanie metód na účinné zbavenie sa papilómov na penise

Papilómy sú epidermálne vírusové formácie. Obľúbené miesto - genitálie, oblasť okolo konečníka. Odstránenie papilómov na penise vykonáva špecialista pomocou prístrojov alebo liekovej terapie.

navštívte lekára na výskyt papilómov na penise

Dôvody vzhľadu na penise

HPV sa považuje za hlavnú príčinu rastu na tele. Obľúbená lokalizácia genitálnych bradavíc je spojená so sexuálnym prenosom infekcie. Patológia sa šíri z prenášačov choroby na zdravých ľudí. Papilomavírus preniká cez sliznice vnútorných a vonkajších pohlavných orgánov. HPV sa množí v epitelových bunkách pomocou normálnej bunkovej DNA a spúšťa bunkovú proliferáciu.

Papilomatózna infekcia je asymptomatická. Rasty sa objavujú na intímnych miestach pod vplyvom provokujúcich faktorov:

 1. Chronické choroby v akútnom štádiu.
 2. Hormonálne poruchy (endokrinné ochorenia, dospievanie).
 3. Užívanie hormonálnych liekov - anabolické steroidy a anabolické steroidy.
 4. Stresujúce situácie, hypotermia.
 5. Dermatologické problémy.
 6. Opakovanie papilomatóznej infekcie.
 7. História VTI.
 8. Častá zmena sexuálnych partnerov.

U mužov sú papilómy lokalizované na predkožke, hlave penisu a miešku. Pri fyzickom kontakte dochádza k mechanickému poškodeniu výrastkov. Je sprevádzané krvácaním, intenzívnou bolesťou.

Včasná diagnostika a liečba choroby pomôže vyhnúť sa komplikáciám.

Vlastnosti odstraňovania papilómov na penise

Väčšina mužov je v rozpakoch obrátiť sa na chúlostivý problém so špecialistom, znášať nepohodlie počas pohlavného styku a močenia. Niektorí ľudia sa snažia problém vyliečiť sami doma. Lekári odporúčajú, aby sa táto choroba nevyliečila.

Dnes existuje veľa metód na odstránenie papilómov. Postupy sú rýchle a bezbolestné. Ak sa pacient bojí odstrániť výrastky na penise hardvérovými technikami, môžete na vyriešenie problému vyskúšať spôsob liečby. Metódy liečby vyberá špecialista, berúc do úvahy indikácie a kontraindikácie pre manipuláciu.

Boj proti infekcii ľudským papilomavírusom by sa mal uskutočňovať komplexne. Hardvérové metódy odstraňujú vonkajšie znaky. Imunomodulátory, komplexy vitamínov zvyšujú obranyschopnosť tela.

Laserové

Laserové odstránenie abnormálnych výrastkov na penise je populárnym spôsobom, ako sa zbaviť vonkajších prejavov choroby. Je to bezpečná a netraumatická metóda liečby papilómov.

Ak chcete dosiahnuť maximálny výsledok postupu, mali by ste začať s hypoalergénnou stravou za 2 týždne, vzdať sa zlých návykov. Neopaľujte sa na slnku alebo v soláriu. Pred zákrokom je vhodné podstúpiť krvný test, test moču a v prípade potreby ďalšie výskumné metódy. Možno bude potrebné poradiť sa s urológom, dermatológom.

Postup sa vykonáva na špecializovanej klinike za 5-10 minút. Najskôr pacient dostane lokálnu anestéziu. Potom lekár namieri laser na patologické miesto. Laserové lúče sa paria a odlupujú tvorbu. Maximálny čas strávený na jednom papilóme je asi minúta. Po ukončení procedúry zostáva rana, ktorá je utesnená sadrou. Ihneď po odstránení je pacient prepustený domov.

Medzi pozitívne vlastnosti laserovej kryodestrukcie patria:

 1. Nezanecháva jazvy, hrubé deformácie pokožky.
 2. Liečba papilómov na hlave penisu netrvá veľa času.
 3. Je možné upraviť výkon lasera podľa tvaru, veľkosti a hĺbky prvku.
 4. Postup je sterilný, vylučuje infekciu inými infekciami.
 5. Vhodné na odstránenie papilómov v citlivých oblastiach (oblasť genitálií, na penise).
 6. Postup nespôsobuje krvácanie.
 7. Veková hranica nie je stanovená. Vhodné pre starších ľudí s rôznymi systémovými chorobami, deti.
 8. Hojenie patologickej oblasti nastáva za 1 týždeň - nezostávajú žiadne jazvy ani hrubé deformácie kože.
odborná konzultácia pre papilómy na penise

Kryodestrukcia

Kryochirurgia je odvetvie medicíny, ktoré je zamerané na odstránenie benígnych útvarov kože a vnútorných orgánov. Rast akejkoľvek lokalizácie je zmrazený pod vplyvom tekutého dusíka. Látka spôsobuje tvorbu ľadových kryštálov vo vnútri abnormálnych buniek. Dehydratácia rastu na penise negatívne ovplyvňuje molekulárne biochemické bunkové procesy. Papilóm postupne vysychá a po 3 - 7 dňoch zmizne. Pokožka sa stáva čistou, bez deformácií.

Táto metóda má oproti iným metódam množstvo výhod:

 1. Zameranie kryodestrukcie neovplyvňuje okolité tkanivá. Po ukončení procedúry môže okolo patologického zamerania zostať mierny perifokálny zápal. Reakcia nemá vplyv na pohodu pacienta.
 2. Osoba nebude cítiť bolesť. Pod vplyvom tekutého dusíka dochádza k deštrukcii citlivých nervových zakončení.
 3. Postup nemá negatívne dôsledky. Nevyvinie sa krvácanie, hnisanie rán, zápalové zmeny.
 4. Vďaka vysokej odolnosti krvných ciev sa aj pod vplyvom nízkych teplôt dokážu zotaviť do normálneho stavu. Nemôžete sa báť vykonať ošetrenie v blízkosti ciev.
 5. Kryodestrukcia eliminuje kožné výrastky na penise a aktivuje lokálnu imunitu tela.
 6. Komplikácie sa vyvinú zriedka.

Koža v mieste kryodestruktívneho účinku sa úplne obnoví za 1-2 týždne.

Negatívne aspekty postupu zahŕňajú:

 • nevzťahuje sa na ťažko dostupné oblasti tela;
 • neodstraňuje veľké papilómy.

Metóda rádiových vĺn

Metóda rádiových vĺn je sľubnou náhradou za chirurgickú liečbu. Postup spočíva v vystavení patologického zamerania vysokofrekvenčným rádiovým vlnám. Zahrievajú atypické tkanivá na penise na vysoké teploty. Vyskytuje sa rozpad buniek.

Chirurgia rádiovými vlnami má nasledujúce pozitívne vlastnosti:

 1. Nespôsobuje bolesť. Vysokofrekvenčné vlny zrážajú nervové zakončenia, zabraňujú kŕčom svalov. Aby sa pacient nemusel obávať možného nepohodlia, podávajú sa mu lokálne anestetiká.
 2. Tkanivový rez zaručuje úplnú celistvosť okolitej dermy.
 3. Neexistujú žiadne bakteriálne komplikácie. Rádiové vlny vytvárajú v rane antiseptické podmienky. Uzdravenie prebieha v krátkom časovom období.

Po odstránení sa jazvy nevytvárajú. Papilóm sa vyrezáva pomocou tejto metódy. Zdravé tkanivá nie sú ovplyvnené. Na mieste bradavice rastie nová nezmenená vrstva kože.

Ostatné

Osvedčené a účinné ošetrenie je chirurgické odstránenie kožných výrastkov. Lekár používa konvenčný skalpel. Špecifická lokalizácia papilómu vyžaduje starostlivú a zodpovednú prácu chirurga.

Chirurgický zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii. Operačná oblasť je ošetrená antiseptickými liekmi. Lekár vystrihne patologický prvok na penise.

Pozitívne aspekty chirurgickej liečby zahŕňajú:

 • postup trvá malé množstvo času;
 • nespôsobuje popáleniny.

Medzi negatívne stránky patria:

 • nedodržiavanie pravidiel aseptiky môže viesť k zápalovým reakciám v pooperačnej oblasti. Často sa spája bakteriálna infekcia;
 • po operácii existuje vysoká pravdepodobnosť zjazvenia.

Metódy likvidácie doma

Podľa štatistík 50 až 60% mužov nechodí do lekárskych inštitúcií, keď nájdu výrastky na penise. V tejto situácii môžu pomôcť tradičné recepty a lieky.

V prírode existujú rastliny, ktoré majú kauterizačný účinok. Zbavia sa papilómov za pár týždňov. V lekárni si môžete kúpiť lieky na odstránenie výrastkov na penise doma. Antivírusové, imunomodulačné lieky, kauterizačné masti a krémy - neúplný zoznam liekov na boj proti genitálnym bradaviciam.

Farmaceutické prípravky

Prípravky na odstránenie papilómov na penise sú dostupné vo forme gélu, roztoku, tabliet. Najvhodnejšie riešenie odporučí špecialista.

Liečba ľudovými prostriedkami

Šťava z skorocelu odstraňuje patologické výrastky. Namiesto čerstvej bylinky môžete použiť domácu masť. Pripravuje sa zo sušených listov, ktoré sa pridávajú do ľubovoľného krému a mastia sa papilómami.

Infúzia mladého orecha pomohla zbaviť sa chúlostivého problému mnohých pacientov. Na prípravu receptu potrebujete pollitrovú nádobu, ovocie nasekané cez mlynček na mäso a petrolej. Naplňte nádobu až do polovice orechmi. Pridajte petrolej. Liečivá droga by mala stáť 3 týždne na tmavom mieste. Keď je infúzia pripravená, mali by ste mazať výrastky na penise niekoľkokrát denne.

Staré listy Kalanchoe, aloe môžu byť pripevnené k papilómom. Pre väčšie pohodlie sú pripevnené omietkou. Kráčajte 4 - 8 hodín. Odporúča sa mazať jarabinovou šťavou 3-4 r / d.

Prognóza liečby a možné komplikácie

Prenikanie vírusu do ľudského tela sa vždy končí chronizáciou procesu. Nebezpečenstvo stavu spočíva v rozvoji komplikácií:

 1. Papilómy často sprevádzajú zhubné nádory. Veda vie o 170 druhoch vírusov. Medzi nimi sú dva typy HPV: vysoké a nízke onkogénne riziko. Infekcia prvého typu naznačuje prítomnosť onkológie. Medzi typické príznaky patrí zmena farby a tvaru výrastku. Veľkosť nádoru rýchlo rastie.
 2. Po poranení papilómu sa môže pripojiť bakteriálna infekcia. Hnis začína vyčnievať z patologického zamerania. Rast penisu sa stáva hyperemickým, deformovaným.
 3. Častou komplikáciou je krvácanie. Vyskytuje sa v dôsledku mechanického poškodenia a je sprevádzaný syndrómom silnej bolesti.